Kopia zapasowa dysku czy klonowanie

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
234
Reakcje/Polubienia
244
Tak jak napisałeś-dysk systemowy zbootuje sie dokładnie z ustawieniami z dnia w którym zrobiłeś kopię/klona i jeśli tam będą przypisania do partycji "D" a tej partycji nie będzie to 1... przwrócisz ustawienia do systemowych lokalizacji C bo D nie będzie, ale te katalogi będa wtedy dziewiczo puste :). 2.Zachowasz dane systemowe te które masz teraz na partycji "D: i potem je też przywrócisz....najprościej-to powinneś "Dane z D" równolegle z kopią "C" zachować, bo -Dokumenty i inne- są dla Ciebie ważne i tutaj musisz pamiętać że zawartość kopii tych danych z "D" bedzie też aktualna na dzień w którym to zrobiłeś, taka to jest zabawa w Twoim przypadku jak chcesz zlikwidować obecną partycję/dysk "D".Dla prostoty Kompa robi się to zwyczajowo tak...Dysk z OS, robisz kopię po jakiś istotnych zmianach i jak wszystko poprawnie działa (leniwi ustawiają na automatyczny backup ale ma to wady) zachowujesz po około dwie kopie wstecz, bo i po co wiecej.foldery istotne dla siebie fajnie przekierować na "pewniejsze miejsce-dysk/partycję" i przykładowo.... po "awarii" przywrócenie kopii systemu powoduje ze system wstaje z ustawieniami z dnia utworzenia danej kopii a "dane" na pozostałych partycjach są aktualne na bieżąco-finito.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10033
Reakcje/Polubienia
10669
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Przyklejam ten temat bo zrobiła się konkretna skarbnica wiedzy na temat kopii i klonowania dysku. Może się komuś jeszcze przydać :)
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Dodam jeszcze, że wsparcie AOMEI nie bardzo pomogło.
Tak skupili się na sprzedaniu mi w promocyjnej cenie (40% zniżki na wersję Lifetime) programu AOMEI BACKUPPER że ich propozycja z linku proponowała 250 zł (cena ze zniżką). A na stronie 69.95$ - Lifetime.
Mnie wychodzi przy kursie dolara 4.04 zł ok. 168 zł.
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36188
Reakcje/Polubienia
25301
Miasto
Trololololo
Dodam jeszcze, że wsparcie AOMEI nie bardzo pomogło.
Tak skupili się na sprzedaniu mi w promocyjnej cenie (40% zniżki na wersję Lifetime) programu AOMEI BACKUPPER że ich propozycja z linku proponowała 250 zł (cena ze zniżką). A na stronie 69.95$ - Lifetime.
Mnie wychodzi przy kursie dolara 4.04 zł ok. 168 zł.
To jest tzw. odwrotna promocja :sarkazm
 
Do góry