Opublikowano Dodaj komentarz

Kiedy kosa spalinowa będzie lepsza od kosiarki?

Gdy poszukujemy uniwersalnego narzędzia, dzięki któremu będziemy mogli zadbać o nasz trawnik, pojawia się mnóstwo pytań. Na rynku jest przecież bardzo szeroki wybór różnych maszyn. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy zadać sobie pytanie, jakie narzędzie sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej?

Kosy spalinowe, elektryczne, czy kosiarki?

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Ograniczeniem w przypadku urządzeń elektrycznych będzie ich zasięg. Nie jesteśmy w stanie kosić wielkich powierzchni, jeśli nie będziemy mieli dostępu do gniazdka elektrycznego. Będzie to więc odpowiedni wybór dla osób posiadających niewielkie działki. Urządzenia spalinowe bez trudu poradzą sobie w miejscach oddalonych od źródeł prądu.

Częstotliwość koszenia

Jeżeli staramy się, aby nasz trawnik był zawsze równo przystrzyżony i nie zdarza nam się pozostawiać wysokiej trawy, kosiarki zdadzą egzamin. Jednak w przypadku pół, czy łąk, kosy spalinowe będą najrozsądniejszym rozwiązaniem, gdyż poradzą sobie nawet z bardzo wysoką trawą.

Koszenie w trudno dostępnych miejscach

Nierówności terenu i miejsca, gdzie kosiarki będą miały utrudniony dostęp to sytuacje, w których przewaga kos spalinowych nad innymi urządzeniami będzie największa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *