Opublikowano Dodaj komentarz

Jaka praca dla humanistów?

Studenci związani z kierunkami humanistycznymi są bardzo często obiektami żartów. W praktyce okazuje się jednak, że po dobrej szkole można szybko znaleźć całkiem nieźle płatne zatrudnienie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jaka praca Białystok czeka na humanistów.

W jakich zawodach odnajdą się humaniści?

Humaniści bardzo dobrze radzą sobie przede wszystkim w obsłudze klienta. Wynika to głównie z tego, że osoby po studiach humanistycznych są bardzo komunikatywni, otwarci i bez żadnego większego problemu mogą rozmawiać z klientami. Nie można zapominać także o doskonałej znajomości języków obcych. Humaniści doskonale poradzą sobie również jako brokerzy informacji. Praca takiej osoby w dużym skrócie polega po prostu na wyszukiwaniu informacji na zlecenia klientów. Na podobnych zasadach działa także praca researchera albo archiwisty.

Media i marketing

W dzisiejszych czasach jest bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów od marketingu w każdej postaci. Humaniści są bardzo dobrze przygotowani do prac związanych bezpośrednio z mediami. Mowa tutaj między innymi o redaktora, czy dziennikarzach. W zawodach tych niezbędna jest nie tylko duża kreatywność, ale również lekkie pióro i olbrzymia wszechstronność. Idealna praca Białystok dla humanistów czeka także w działach HR. W zawodzie tym niezbędna jest znajomość zachowania ludzi, analizowanie danych i dokładne sortowanie informacji. Stanowisk pracy jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też każdy powinien odnaleźć ciekawy zawód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *